Lidé

Lesovsky(1)MgA. Miroslav Lešovský, režisér
Umělecký ředitel školy

Absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu, obor výstavní grafika. Jako grafik spolupracoval zejména s brněnským výstavištěm, kde vytvořil desítky realizací mnoha pavílonů jak v naší republice, tak v zahraničí. Později nastoupil do KF Praha kde zpočátku prošel takřka všemi profesemi. Studoval na AMU, obor režie a scenáristiky. Jako scénarista vytvořil řadu projektů, stejně tak jako režisér, zejména v otázkách audiovizuálních medii a to jak v zahraničí, tak doma. Režíroval dokumentární filmy, a to jak pro televizi, tak pro další organizace(například Artcentrum). Vytvořil desítky dokumentů ročně, z toho byly některé oceněny na mezinárodních přehlídkách. Výber z tvorby: Seriál ČeskáMěsta, Benešov, Votice, Příbram a další. Seriál Povltaví, seriál Poberounčí,12 dlú serál Sláva vítězům sČT , Slunce, nad Slavkovem, Historie Starého zákona, Franz Kafka pro izraelskou TV a dalšíí desítky dokumentů zvláště v poslední době.

Patocka2Zdenek Patočka, střihová skladba
ZŠ 1962, SVVŠ 1965, od roku 1968 do roku 1988 zaměstnán v ČST a ČT nejdříve jako asistent filmového střihu, později jako střihač, 1988 – 1992 zaměstnán ve Filmovém studiu Barrandov, od roku 1992 dosud pracuje jako OSVČ v oboru. Vystudoval FAMU katedru střihové skladby v letech 1971 – 1976. V letech 1980 – 2002 učil na FAMU střihovou skladbu a od roku 2009 až dosud učí na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Je autorem střihové skladby cca 1000 dokumenárních a hraných filmů, z toho 9 celovečerních. Zejména si cení spolupráce na seriálech Bylo nás pět, Manželské etudy po dvaceti letech, Saturnin, celovečerních filmech Pražákům těm je hej, Nesmrtelná teta, Lotrando a Zubejda, Anděl Páně.

Prchal(1)Mgr. Petr Prchal, scénárista a režisér
Absolvent FAMU. Od roku 1984 scenárista a režisér převážně dokumentárních, propagačních a reklamních filmů na zakázku tuzemských i zahraničních společností (RWE, Unipetrol, MERO, LEGO, Metrostav, Hawle, Landis&Gyr, Brüel & Kjær, Prim, Dětské krizové centrum atd.). Pro ministerstvo místního rozvoje natočil několik dokumentů k propagaci republiky v zahraničí i na jiná témata. Režijně i scénáristicky se podílel na řadě televizních pořadů (např. Deset století architektury) i samostatných dokumentů (např. Budoucnost minulosti, hodinový dokument o Archeologickém ústavu ČSAV). Získal ocenění na festivalech Academiafilm Olomouc (Optika), MFF Tourfest Karlovy Vary (Kladno), Regionaltourfest (2x první cena Kladno I a Kladno II) ap. Od roku 2010 vyučoval audiovizuální média na Vyšší odborné škole publicistiky. V roce 2012 se stal starostou městské části Praha 12 a po skončení volebního období vyhrál konkurs na funkci tajemníka Městského úřadu Dobřichovice, kde pracuje dodnes.

KravkaMgr. Antonín Kravka
nar. 1945 , absolvent FAMU – obor Filmová a televizní zvuková tvorba. V období působnosti ve Filmovém studiu Barrandov byl autorem zvukové složky 53 hraných filmů a seriálů. Např: „Mladý muž a bílá velryba“ rež. Jaromír Jireš, „Jak svět přicází o básníky“ rež. Dušan Klein, „Nefňukej Veverko“ rež. Věra Plívová, „Tichý podnájem“ rěž. Jiří Krejčík „Písně by neměly umírat“ rež. Georgij Kalatozišvili „Slunce, seno a pár facek“ rež. Jiří Troška „Nejistá sezóna“ rež. Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak „Co je vám doktore?“ rež. Vít Olmer „Skleněný dům“ rež. Miloš Zábranský a další. V r. 1989 byl autorem zvuku u filmu „Masseba“, ktrý byl prvním celovečerním hraným filmem v ČSSR ve formátu DOLBY stereo. V r.1993 zakládá vlastní studio, zaměřené převážně na dabing zahraničních filmů. Doposud vyprodukovalo cca 1500 dabovaných titulů. V současné době se kromě vedení studia aktivně podílí na zvukové postprodukci nejrůznějších žánrů pro domácí a zahraniční distributory.

Johansson(1)Petra Johansson, herečka a režisérka
Lektorka rétoriky a veřejného vystupování Je herečkou a režisérkou, která dlouhá léta působila v divadlech ve Stockholmu, Jönköpingu a Tranås. Absolvovala několika švédských a českých škol se zaměřením na divadlo. Má blízko k fyzickému divadlu, zejména komedii dell’arte, kterou studovala ve Francii a věnovala se několik let i muzikálu. V posledních letech, kdy přesídlila do České republiky, se zaměřila převážně na režii a pedagogickou činnost (VOŠ herecká a Prague Film School).

Janda(1)Petr Janda, kameraman, střihačLektor kamery a střihu
Film je jeho koníčkem už od dětství. Filmu se věnoval v pozici kamaramana. Díky svému koníčku se ve 12 letech se přihlásil do Dětské Televize, kde kromě mnoha přátel poznal i základní principy ovládání kamery a střihové zásady. K této profesi nakonec přičichl více, než předpokládal a začal stříhat samostatné projekty. Po pěti letech v dětské televizi dostal šanci pracovat pro produkční společnost Alfedus, kde se po několika měsících práce vypracoval na pozici hlavního technika. Jeho prvním střihovým debutem v komerční sféře byl videoklip kapely Votchi. V létě 2009 navštívil Kids TV camp v San Francisku. V následujícím roce začal pracovat pro „Bulvár TV“ na pozici kameraman/střihač. V průběhu posledního roku studia na Vyšší odborné a střední škole slaboproudé elektrotechniky, dosáhl na stáž u společnosti AV Media, kde okusil i live střih vystoupení nebo stavbu 3D zobrazovací jednotky. Vystudoval kameru v bakalářském programu Filmové Akademie Miroslava Ondříčka. V roce 2012 natočil svůj první celovečerní snímek jménem Isabel pod vedením režiséra Lukáše Melníka. Následně spoluzaložil půjčovnu techniky a produkční společnost. Aktuálně dokončuje poslední ročník navazujícího magisterského studia na téže škole.
Profily dalších lektorů budeme postupně přidávat.