IMG_3937

Během druhého víkendu nového školního roku, který proběhl 11. až 12. listopadu, se studenti rozhodně nenudili. Svůj čas strávili nejen ve škole, ale vydali se také do Národního technického muzea v Praze.

Školní víkend byl náročnější pro nové žáky, kteří si prošli pravidla provozu ve studiu, seznámili se s pracovištěm, se zařízeními a s programem pro střih. V teorii probrali rozbor úkolů, které mají jednotlivé profese před natáčením a po něm.

V neděli pak všechny studenty čekala zajímavá exkurze do Národního technického muzea v Praze, jehož součástí je také filmová expozice a televizní studio. Studenti si vše prošli a prohlédli, navíc s odborným komentářem pana Miroslava Lešovského, jednoho z profesorů filmové školy. Poté si ještě prohlédli ostatní expozice a probírali způsob natáčení exponátů.

Národní technické muzeum v Praze bylo založeno již v roce 1908. Během více než sta let tu byly vybudovány rozsáhlé sbírky ze všech možných oborů, zájemci mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Budova byla v letech 2003 až 2011 rekonstruována, v říjnu 2013 bylo muzeum po 75 letech konečně dokončeno a plně zařízeno.

Studenti si návštěvu opravdu užili. Během školního roku je určitě čeká nějaký další poznávací výlet.

IMG_3939

IMG_3938