První víkend nového školního roku Umělecké školy filmové Řevnice je úspěšně za námi. Konal se o víkendu 22. a 23. října. Studenti se během něj naučili část teorie a vyzkoušeli si také kamery v praxi.Starší studenti už věděli, co je čeká, ti noví pak poznali školní třídu i televizní studio, kde bude probíhat praxe. Během výuky se všichni seznámili s filmovými kamerami, které se používají ve studiu, prošli si základy o fotoaparátech i kamerách, předvedli si manuální ovládání obou přístrojů (samozřejmě s praktickou ukázkou) a povídali si například o historii filmu.

V praktické části výuky si pak studenti natočili vlastní video-vizitky, ve studiu si vyzkoušeli natáčení rozhovoru jako redaktoři i hosté a naučili se základy ovládání střihového programu.

Zpestřením byla nedělní exkurze do řevnického kina, kde se žáci dozvěděli o historii natáčení. Zaujala je stará filmová kamera – tu mohli porovnat se současnou technikou, kterou mají k dispozici ve škole.

Celkově se první víkend velmi vydařil, všem se ve filmové škole líbilo.

usf_1-vikend_5usf_1-vikend_4

 

 

 

 

 

 

usf_1-vikend_3usf_1-vikend_2

 

 

 

 

 

 

usf_1-vikend_1