Během druhého víkendu nového školního roku, který proběhl 11. až 12. listopadu, se studenti rozhodně nenudili. Svůj čas strávili nejen ve škole, ale vydali se také do Národního technického muzea v Praze.

Školní víkend byl náročnější pro nové žáky, kteří si prošli pravidla provozu ve studiu, seznámili se s pracovištěm, se zařízeními a s programem pro střih. V teorii probrali rozbor úkolů, které mají jednotlivé profese před natáčením a po něm.

V neděli pak všechny studenty čekala zajímavá exkurze do Národního technického muzea v Praze, jehož součástí je také filmová expozice a televizní studio. Studenti si vše prošli a prohlédli, navíc s odborným komentářem pana Miroslava Lešovského, jednoho z profesorů filmové školy. Poté si ještě prohlédli ostatní expozice a probírali způsob natáčení exponátů.

Národní technické muzeum v Praze bylo založeno již v roce 1908. Během více než sta let tu byly vybudovány rozsáhlé sbírky ze všech možných oborů, zájemci mají k dispozici také bohatou knihovnu a archiv dějin techniky a průmyslu. Budova byla v letech 2003 až 2011 rekonstruována, v říjnu 2013 bylo muzeum po 75 letech konečně dokončeno a plně zařízeno.

Studenti si návštěvu opravdu užili. Během školního roku je určitě čeká nějaký další poznávací výlet.

IMG_3939

IMG_3938